Tagasi ekskursioonide juurde

Muuseumikülastused

Olgu tegemist kunstihuvilisega või ajaloo fanatiga leidub Tallinnas kõigile vastav muuseum. Siin on muuseumid, kus saame teil läbiviia ekskursioone. 

NB! Kõikidele külastustele lisanduvad muuseumipileti hinnad.
Muuseumikülastuse võib lisada linnaekskursioonile. Sel juhul kehtib muuseumiekskursioonile soodushind.


Vabaõhumuuseum

Tallinna Vabaõhumuuseum on suurpärane kohta jalutuskäiguks ja värskendamaks mälu esivanemate elu kohta. Tuletame meelde, mis töid tehti rehimajas, milliseid loomi eestlased vanasti kasvatasid, mida tähendas pärisorjus ja palju muud. Eesti on küll väike, aga erinevaid kultuure on siin palju, kasvõi eestlaste endi seas, ja paljud neist on esindatud siin muuseumis. Tulge ja saage tuttavaks nende erinevuste ja sarnasustega. 

Kestus: väike ring 1,5 tundi / suur ring 2 tundi
Hind: väike ring €70 / suur ring €80 + piletihind €10 inimese kohta

Saarte kalurikuurid Vabaõhumuuseumis


Niguliste kiriku muuseum

Tallinna Niguliste kirik on oma sajandeitesse ulatuva eluae jooksul näinud ja kogenud palju - Eesti alade ristiusu levitamise algust ja reformatsiooni, suursuguseid matused ja teise ilmasõja kaost. Nüüd küll ainult muuseum ja kontserdisaal, pajatab selle sisemus mitmeid jutte Tallinna ja Eesti usuloost. 

Kestus: 30-45 minutit
Hind: €40 + piletihind €8 inimese kohta
15. sajandist pärinev "Surmatants"

Lennusadama muuseum

Hilise tsaaririigi aegne lennusadam on osa endisest Peeter Suure Merekindluse süsteemist. Endine sõjaväerajatis on nüüd üks Eesti populaarsemaid muuseume, kus saab uudistada iidseid veesõidukeid, siseneda teise maailmasõjaaegsesse Eesti mereväe allveelaeva ning tutvuda merendusega Eestis. Lisaks saab minna jäämurdja "Suur Tõll" pardale - tegemist on laevaga, mis on teeninud nii Tsaari Venemaa, Soome, Eesti ja Nõukogude Liidu pillude all.  

Kestus: 1 tund
Hind: €70 + piletihind €15 inimese kohta
Vaade Lennusadamale

Kadrioru lossi muuseum

Peeter I rajatud loss on nüüdseks üle 300 aasta vana. Siin hoones saab tundma õppida Vene keisrite perekonda ning maale ja skulptuure üle kogu Euroopa. Kuidas aga need kallid varandused jõudsid Eesti Kunstimuuseumi kogudesse on jutt, mis ulatud tagasi Eesti riigi iseseisvumiseni. Tulge ja saage sellest rohkem teada!

Kestus: 45 minutit -1 tund
Hind: €65 + piletihind €8 inimese kohta
Kadrioru loss. Foto: Kadi-Liis Koppel

Raekoda 

Tallinna raad tegutses sajandeid vanalinna keskel asuvas hoones. Siin mõisteti kohut, langetati kogu linna elanikkonda mõjutavaid otsuseid ja võõrustati tähtsaid külalisi. Kuidas linna keskajal juhiti on muidugi palju keerulisem teema, kuid seda me üritame selle ekskursiooni jooksul kõigile huvilistele seletada. 

Kestus: 30 minutit
Hind: €50 + piletihind €5 inimese kohta

Tallinna RaekodaSuurgild

Keskajal oli Suurgild Tallinna kõige rikkam ja mõjuvõimsaim vennaskond. Selle liikmetel olid mitmed privileegid, nende hulgas ka õigus saada raehärraks. Praegu asub nende gildisaalis ajaloomuuseum. Tulge tutvuge muuseumi näitusega ning Suurgildi ajaloo ning pärimusega. 

Kestus: 45 minutit -1 tund
Hind: €60 + piletihind €8 inimese kohta

Tallinna Suurgildi hoone (vasakut kätt)


Teletorn

Külastades Tallinna teletorni saab tutvuda sealse muuseumi näitusega "Geeniaalne" ja lisaks õppida selle hoone põneva ajaloo kohta - selle ehitustöödest ja -raskustest, selle legendidest ja paeluvatest juttudest. 

Kestus: 30-45min
Hind: €75 + piletihind €10 inimese kohta


Tagasi ekskursioonide juurde