Tagasi ekskursioonide juurde

Ekskursioon Kadrioru pargis ja lossis

Kadrioru park ja seal asuv Itaalia stiilis ehitatud loss on üks Tallinna romantilisemaid piirkondi. Need rajas Peeter I 18. sajandi alguses ja need on olnud koduks tsaaridele, kirjanikele ja luuletajatele, riigiametnikele ja okupantidele.

Pargi allee. Autor: Kadi-Liis Koppel

NB! Ekskursioon ei ole saadaval esmaspäeviti ega muudel päevadel, mil muuseum on suletud.

Romanovitest tänapäevani

Kadrioru loss. Autor: Kadi-Liis Koppel
Romanovite dünastia valitses Venemaal üle 300 aasta ning ka Eesti alad olid nende valduses üle kahe sajandi. Alates Peeter I-st kuni Nikolai II-ni, jättis see suguvõsa suure jälje nii Eesti ajaloole kui ka kohaliku rahva maailmavaatele. Kadrioru pargis ja lossis, mis ehitati Romanovite poolt ja nende jaoks, tutvume lähemalt selle kuulsa tsaaripere käekäiguga ja mis neid siia tõi.

Juba Vene keisririigi ajal elasid pargis kohalikud haritlased ja vaimuelu eestvedajad, hiljem juba vabariigi ajal sai Kadriorulossist Eesti esimene presidenti, Konstantin Pätsi resident, kus on tänaseni säilinud tema mööblit, ning teise ilmasõja ajal resideerusid seal nii Saksa kui Nõukogude okupandid. Tänapäeval on seal aga Eesti Kunstimuuseumi väliskunsti kollektsioon.

Pargist

Kadrioru park on Tallinna suurim esinduspark, hõlmates 85 hektarit. Siin võib leida pargiehitektuuri 17-ast kuni 21-e sajandini, mitmeid laululinnu ja aialille liite, rahulikku Jaapani aeda ning mitmeid muuseume, kohvikud, restorane ja piknikupidamise võimalusi.
  
Luigetiik. Autor: Kadi-Liis Koppel

Kunstimuuseum

Kadrioru Kunstimuuseum asub endises tsaaride suvepalees, kus hetkel leidub muljetavaldav kunstikollektsioon. Skulptuure ja maale leidub siin nii Madalmaadest, Itaaliast, Saksamaalt kui ka Venemaalt, ning esineb ka maailmakuulsaid nimesid nagu Salini, Repin, Shishkin, Bosch. Lossi külastuskäigul räägime keisriperest, kes siin kunagi ringi liikus ja ka kunstiteostest ning nende tasutalugudest. 


NB! Ekskursioon ei ole saadaval esmaspäeviti ega muudel päevadel, mil muuseum on suletud.


Ekskursioon sisaldab

  • Professionaalne ja sõbralik giid
  • Ekskursioon Kadrioru pargis ja lossis

Ekskursiooni tasu ja kestus

Ekskursiooni kestus: 2,5 

Hind:

Osalejate arv1-23-45-67-8 9-10
Hind€70€90€110€120 €140

Grupi suurus: kuni 10 inimest.

Alguspunkt: Katharinenthali kohviku ees ootab teid giid sildiga "White Oak Tours"

Lõpp-punkt: Kadrioru lossi ees


Broneerimine

Ekskursiooni broneerimiseks palume võtta ühendust e-posti teel (tours@whiteoaktours.ee), helistada telefonil +372 5886 5231 või täita allolev vorm.

Palume broneerimisel märkida soovitud ekskursiooni nimetus, kuupäev, kellaaeg ja osavõtjate arv. Kirjalikule pöördumisele vastame 2 tööpäeva jooksul.

NB! Palun märkige ära, kui teil on erisoove (nt muuseumi külastus, ekskursioon lasterühmale) või kui kellelgi rühmaliikmetest on erivajadusi (nt liikumisraskused).    
Email again:
Tagasi ekskursioonide juurde